La primul meci după ce a aflat că va da peste FCSB, Lazio s-a făcut de râs în faţa propriilor fani. Înfrângere la scor cu o echipă aflată la jumătatea clasamentuluigalerie foto

Lazio, adversara celor de la FCSB din şaisprezecimile Europa League, a pierdut meciul din etapa a XVI-a din Serie A, scor 1-3, împotriva echipei Torino.

Golurile torinezilor au fost marcate de Berenguer ’54, Rincon ’64 şi Edera ’73 (VIDEO AICI). Pentru Lazio Roma a înscris Luis Alberto, în minutul 69.

În minutul 45+1, de la echipa din Roma a fost eliminat Ciro Immobile, în timp ce Ştefan Radu a fost integralist.

Lazio a jucat în următoarea formulă: Strakosha – Bastos (Basta ’55), de Vrij, Radu – Marusic (F. Anderson ’55), Parolo, Leiva (Caicedo ‘58), Milinkovic, Lulic - Luis Alberto, Immobile.

FCSB şi Lazio Roma se vor întâlni în 16-imile de finală ale Ligii Europa, la 15 februarie, pe Arena Naţională, şi la 22 februarie, în Italia.

Afla mai multe despre: lazioromaitaliaserie afcsbstefan radu,