Lazio a dat lovitura la Torino! Juventus, primul eşec în Serie A! Moment incredibil în minutul 90+7

Campionate

Formaţia Juventus Torino a înregistrat primul eşec în actualul sezon din Serie A, după ce a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Lazio, cu Ştefan Radu integralist.

Douglas Costa a deschis scorul pentru Juventus în minutul 23, în timp ce pentru Lazio a punctat Ciro Immobile '47 şi '57 (penalti). Dybala a avut ocazia de a egala pentru Juventus, însă a ratat un penalti în minutul 90+7. Lovitura de pedeapsă a fost acordată cu ajutorul arbitrajului video, dar atacantul gazdelor n-a profitat de şansa oferită de tehnologie.

Tot sâmbătă se mai dispută meciul AS Roma - Napoi, în timp ce partidele Fiorentina-Udinese, Bologna-SPAL 2013, Cagliari-Genoa, Crotone-Torino, Sampdoria-Atalanta, Sassuolo-Chievo şi Inter Milano-AC Milan au loc duminică. Întâlnirea Hellas Verona-Benevento este programată luni.

Afla mai multe despre: juventuslazioradu stefandybalaserie a,