Lazio s-a impus la limită în meciul cu Fiorentina şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei

FCSB

Lazio, adversara celor de la FCSB din 16-imile Europa League, a învins-o, pe propriul teren, cu scorul de 1-0 (1-0), pe Fiorentina, în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Golul a fost marcat de Senad Lulici, în minutul 5. La gazde, fundaşul Ştefan Radu a jucat tot meciul.

Antrenorul lui Lazio, Simone Inzaghi, a folosit următoarea echipă: Strakosha - Bastos, De Vrij, Radu - Basta, Parolo, Leiva, Milinkovici (Luis Alberto '87), Lulici - Felipe Anderson (J. Lukaku '59), Caicedo (Immobile '26).

În semifinale, Lazio o va întâlni pe învingătoarea din duelul AC Milan - Inter.

FCSB va întâlni echipa Lazio, în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, la 15 februarie, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie.

Afla mai multe despre: lazioromacupa italieifiorentinaeuropa leaguestefan radufcsbsteaua