Letal la bulgari, nebăgat în seamă de români! Claudiu Keşeru a înscris pentru Ludogoreţ

Echipa națională

Fotbalistul Claudiu Keşeru, legitimat la Ludogoreţ Razgrad, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, în faţa echipei Etar, în etapa a patra a campionatului Bulgariei.

Keşeru a deschis scorul în minutul 79. Pentru Ludogoreţ a înscris şi Tchibota, în minutul 90+1.

Claudiu Keşeru a intrat pe teren în minutul 57.

Ceilalţi doi români de la Ludogoreţ, Cosmin Moţi şi Dragoş Grigore, au fost integralişti. Moţi a primit un cartonaş galben în minutul 42.

Ludogoreţ este lider în clasament, cu nouă puncte. Pe locul doi este Beroe, care are opt puncte.

Claudiu Keşeru nu face parte din lotul convocat de selecţionerul Mirel Rădoi pentru partidele din Liga Naţiunilor contra Austriei şi Irlandei de Nord.

Lotul României pentru dubla cu Irlanda de Nord şi Austria:

Portari: Ciprian Tătăruşanu (Lyon, 67/0), Florin Niţă (Sparta Praga, 2/0), David Lazar (Astra, 0/0)

Fundaşi: Ionuţ Nedelcearu (FC Ufa, 9/0), Vlad Chiricheş (Sassuolo, 57/0), Alin Toşca (Gaziantep FK, 18/0), Dragoş Grigore (Ludogorets, 37/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 0/0), Sergiu Hanca (KS Cracovia, 4/0), Nicuşor Bancu (Universitatea Craiova, 13/0), Florin Ştefan (Sepsi OSK, 1/0)

Mijlocaşi: Alexandru Creţu (NK Maribor, 0/0), Dan Nistor (Universitatea Craiova, 3/0), Alexandru Maxim (Gaziantep FK, 37/3), Nicolae Stanciu (Slavia Praga, 37/10), Alexandru Cicâldău (Universitatea Craiova, 6/0), Ianis Hagi (Rangers, 10/0), Ciprian Deac (CFR Cluj, 23/4)

Atacanţi: Gabriel Iancu (FC Viitorul, 0/0), Florinel Coman (FCSB, 3/0), Denis Alibec (Astra, 10/1), George Puşcaş (Reading, 14/6), Sergiu Buş (FCSB, 0/0)

Selecţionerul Mirel Rădoi a trecut, de asemenea, şase jucători pe lista suplimentară: Cristian Bălgrădean (CFR Cluj, 0/0), Valentin Creţu (FCSB, 0/0), Andrei Ivan (Universitatea Craiova, 7/0), Deian Sorescu (Dinamo, 0/0), Marius Constantin (Universitatea Craiova, 4/0), Mihai Bordeianu (CFR Cluj, 2/0).

Afla mai multe despre: claudiu keseru