Liga 2 | Victorii în minutul 90 pentru Viitorul Pandurii şi Corvinul, în duelurile cu Mioveni, respectiv Chindia

Liga 2

Duminică, 22 octombrie, s-au disputat două partide din cadrul etapei a 10-a din Liga 2.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni 1-0

Aşadar, de la aceeaşi oră, ACS Viitorul Târgu Jiu s-a impus la limită, scor 1-0, acasă, împotriva celor de la CS Mioveni.

Unicul gol al partidei a fost marcat de către Aziz Njifakue, în minutul 89 al jocului.

Viitorul Pandurii: Rob. Geantă – Jozic (Moisie 90+2′), Mrsulja, Dav. Savu, Godja – Brînzan (cpt.)(Alb. Voinea 64′), Tiihonen – Andreaş (Ed. Croitoru 64′), Acolatse, Gîrbiţă – Njifakue (Core 90+2′)

Rezerve neutilizate: Lupescu – Nic. Geană, Dr. Popa, Pîrcălabu, Vulpe

Antrenor: Călin Cojocaru (suspendat)

CS Mioveni: Fl. Croitoru – Traşcu, R. Garutti, Ignat, Şerbănică (cpt.) – Cărăruş, D. Toma (Văsălie 78′) – Coşereanu (Gogor 69′), Massaro (Căprescu 69′), Guţea (Duţan 90′) – Tincău (Mih. Costea 78′)
Rezerve neutilizate: Val. Sima – M. Dică, Pleşa, Bolohan
Antrenor: Constantin Schumacher

• În urma acestui rezultat, formaţia din Târgu Jiu a urcat pe locul 8, cu 15 puncte, în timp ce CS Mioveni rămâne în zona de play-off, pe locul 6, cu 16 puncte.

Corvinul Hunedoara - Chindia Târgovişte 2-1

Corvinul a obţinut o victorie uriaşă la Hunedoara, contra celor de la Chindia, după ce a fost condusă cu 0-1.

Chindia a deschis scorul în minutul 16, prin Vlad Prejmerean, iar Corvinul a întors soarta partidei prin Marius Lupu, în minutul 62, şi Marius Coman, în minutul 90.

Corvinul: Lefter – Velisar (D. Pop 75′), Lică (Ad. Nicolae 87′), Ant. Manolache, Al. Neacşa (cpt.) – Hrezdac (M. Chindriş 60′), Antonov (Hergheligiu 46′) – Lupu, Bradu, T. Mitran (Seb. Ion 46′) – M. Coman
Rezerve neutilizate: D. Roman – Lupuşor, Pocioian, Predică
Antrenor: Florin Maxim

Chindia: Railean – Gîţ, Fl. Plămadă, Marc, Anişorac – Prejmerean (cpt.)(Fedele 57′), Matiş – Andr. Şerban (Max. Cojocaru 46′), Boţogan (Alb. Călin 46′, Rz. Tache 90′), Golofca (Oct. Ursu 80′) – Rob. Moldoveanu
Rezerve neutilizate: Ius. Popescu – I. Albu, Bogaciuc, Ad. Ioniţă
Antrenor: Vasile Miriuţă

• După acest succes, Corvinul Hunedoara a urcat pe locul 5, cu 18 puncte, în timp ce Chindia rămâne pe locul 12, cu 11 puncte.

Afla mai multe despre: corvinul hunedoaraviitorul panduriimiovenichbindia