VIDEO | Un nou succes pentru Dinamo, după un meci cu 5 goluri! Nedelcearu şi Nemec au adus victoria pentru roş-albi

Dinamo București

Dinamo continuă seria victoriilor din stagiul de pregătire din Cipru. După succesul cu Aris Limassol, scor 5-0, echipa pregătită de Vasile Miriuţă s-a impus şi în meciul cu Austria Viena.

Dinamo a obţinut o nouă victorie importantă în stagiul de pregătire din Cipru. Dacă săptămâna trecută au marcat cinci goluri în poarta lui Aris Limassol, de această dată, în partida cu Austria Viena, "câinii" lui Vasile Miriuţă s-au mulţumit doar cu trei reuşite. Mai întâi, Nedelcearu a deschis scorul în minutul 29.

Repriza a doua a început furtunos, iar în doar 14 minute, scorul era deja 3-2 pentru dinamovişti. "Dubla" lui Nemec a adus liniştea în tabăra "câinilor", care au ajuns la două victorii din tot atâtea meciuri în stagiul de pregătire din Cipru.

Echipa pregătită de Vasile Miriuţă mai are de disputat acum două meciuri în stagiul de pregătire din Cipru:

24 ianuarie, ora 16:00: Dinamo - Termalica BB (Polonia)
25 ianuarie, ora 11:00: Dinamo - Karmiotissa (Cipru)

DINAMO - AUSTRIA VIENA 3-2
Au marcat: Nedelcearu '29, Nemec '53, '61 / Mohammed '47, Alhassan '49

Min. 90+3 Fluier final al arbitrului. Dinamo câştigă şi cel de-al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Cipru

Min. 62 Ocazie uriaşă pentru austrieci. De Paula ia o acţiune pe cont propriu, însă şutul său din afara careului este blocat

Min. 61 GOOOOL Dinamo! Înscrie din nou Nemec

Min. 53 GOOOOL Dinamo! Roş-albii au restabilit egalitatea prin Nemec, după un contra-atac.

Min. 49 GOL Austria Viena! Trupa lui Thorsten Fink preia conducerea după doar două minute, după un gol al lui Alhassan! Nigerianul a fost găsit perfect de centrarea lui De Paula şi a înscris pentru 2-1

Min. 47 GOL Austria Viena! Austriecii restabilesc egalitatea prin Abdul Kadiri

Min. 46 A început repriza secundă

Min. 45+2 - Arbitrul pune capăt primei reprize, una cu multe ocazii de ambele părţi

Mim. 38 - Dinamo acoperă extrem de bine zona centrală, obligându-i pe austrieci să ţină mingea doar pe benzi

Min. 29 - GOOOOOL DINAMO! "Câinii" deschid scorul după un corner executat bine. Nedelcearu e cel care deschide scorul

Min. 20 - Dinamo echilibrează jocul

Min. 13 - Ocazie mare pentru Austria Viena

Min. 5 - Austriecii încep mai bine şi preiau controlul jocului

Min. 3 - Partida se dispută în condiţii dificile, terenul este ud, iar vântul bate puternic

Min. 1 - Start de meci!

Meciul va începe cu o întârziere de câteva minute din cauza condiţiilor meteorologice nefavorabile. În Cipru plouă puternic

ECHIPELE DE START

Dinamo (4-2-3-1): Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica – Mahlangu, Monroy – Hanca, Nascimento, Pesic – Nemec.

Austria Viena (4-2-3-1): Hadzikic; Gluhakovic, Kadiri, Borkovic, Salamon; De Paula, Alhassan; Sarkaria, Vastic, Lee; Monschein.

Austria Viena ocupă în acest moment locul 6 în prima ligă austriacă şi se află în acelaşi punct cu pregătirea. Atât campionatul nostru, cât şi cel din Austria reîncep săptămâna viitoare.

Lotul austriecilor este evaluat la 27 de milioane de euro, nouă fotbalişti având o cotă de piaţă individuală de cel puţin un milion de euro. Antrenorul este unul celebru - Thorsten Fink - fost la Basel, Hamburg şi APOEL Nicosia.

LIVE Dinamo - Austria Viena

Dinamo a câştigat prima partidă amicală programată în Cipru, scor 5-0 (1-0) cu Aris Limassol, ocupanta locului 13 în prima ligă a campionatului cipriot. Cele mai noi transferuri Dinamo s-au descurcat bine

Golurile dinamoviştilor în meciul amical disputat la "Pyrgos Football Stadium" au fost marcate de Mihai Popescu (45), Adam Nemec (76, 81), Dan Nistor (78) şi Laurenţiu Corbu (87).

Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Mahlangu, Dudea – I. Gheorghe, Moldoveanu, Salomao – D. Popa au jucat, din primut minut, pentru echipa pregătită de Vasile Miriuţă.

Muţiu – Corbu, Nica, M. Popescu, Vl. Olteanu – Monroy, Nascimento – Hanca, D. Nistor, Pesic – Nemec au evoluat în repriza secundă.

Afla mai multe despre: dinamoaustria vienaamicalliga 1