Experiențe împreună.

VIDEO | AC Milan, în vacanţă la Viena. Meci cu şase goluri. Hattrick Andre Silva!

UEFA Europa League

Pariază pe cele mai importante evenimente sportive la cei mai buni operatori din România! Intră să vezi lista cu agențiile recomandate de specialiști și deschide un cont acum!

AC Milan s-a impus cu 5-1 în meciul cu Austria Viena. ”Diavolii” nu au avut niciun fel de problemă pe stadionul ”Ernst Happel”!

Çalhanoğlu a deschis scorul în minutul 7 după o torpilă expediată din interiorul careului. Apoi, Andre Silva a luat meciul în propriile mâini, marcând de trei ori! Borkovic a punctat golul de onoare al gazdelor înainte de pauză. Suso, intrat de doar un minut, a stabilit scorul final: 5-1!

Austria Viena - AC Milan 1-5 (Borkovic 42/ Çalhanoğlu 7, Andre Silva 10, 20, 56, Suso 63)

VEZI MECIUL ONLINE AICI

Austria Viena: Hadžikić - Klein, Mohammed, Westermann, Martschinko - Holzhauser, Serbest, Prokop - Pires, Monschein, Jinhyun Lee

AC Milan: Donnarumma - Zapata, Bonucci, Romagnoli - Abate, Kessié, Biglia, Çalhanoğlu, Antonelli - André Silva, Kalinić

După şase victorii consecutive în competiţiile oficiale, AC Milan a suferit un prim eşec dureros. S-a întâmplat în campionat, în derb-ul cu Lazio, pierdut cu 1-4.

Austria Viena a ajuns cu mari emoţii în grupele Europa League, după ce a eliminat-o în play-off pe Osijek. A fost 2-1 în Croaţia pentru austrieci şi înfrângere cu 0-1 pe teren propriu.

De cealaltă parte, AC Milan a defilat în tururile preliminare, printre învinse regăsindu-se şi CSU Craiova, scor general 3-0.