VIDEO | Thriller la Giurgiu! Astra şi Voluntari au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului

Astra a fost învinsă pe teren propriu de FC Voluntari, scor 2-3. Partida a fost una foarte spectaculoasă, cu multe faze de poartă şi multă goluri.

Spectacolul a venit încă din start. Abang a deschis balul (2), din pasa excelentă a lui Nyuiadzi. După doar 6 minute, Popadiuc a reluat perfect din voleu, din interiorul careului, şi a adus egalarea. Ilfovenii şi-au continuat replica bună, iar Tudorie a punctat pentru a şaptea oară în acest sezon de Liga 1.

Până la pauză a venit şi egalarea. Alex Ioniţă a catapultat balonul în plasa porţii lui Balauru, din lovitură liberă.

La reluare, echipa lui Niculescu a fost mai inspirată. Arbitrul Cătălin Popa a arătat punctul cu var la căderea lui Ivanovici în careu, iar Laurenţiu Marinescu şi-a readus echipa în avantaj.

Astra rămâne cu 24 de puncte. Voluntari acumulează 19 şi urcă pe locul 8.

Astra - FC Voluntari 2-3 (Abang 2, Al. Ioniţă 37 / Popadiuc 8, Tudorie 14, L. Marinescu 67)

Min 67 - Goool Voluntari! 2-3. Laurenţiu Marinescu transformă penalty-ul obţinut de Ivanovici

Min 51 - Abang trimite peste poartă din interiorul careului

Min 46 - A început repriza secundă

Min 37 - Goool Astra! 2-2. Alex Ioniţă egalează din lovitură liberă.

Min 14 - Goool Voluntari! 1-2. Tudorie îşi aduce echipa în avantaj, la o fază în care Iliev respinsese iniţial. Tudorie a ajuns la
cota 7 în clasamentul golgheterilor.

Min 8 - Goool Voluntari! 1-1. Popadiuc egalează cu o reluare din unghi.

Min 2 - Goool Astra! Abang deschide scorul, din pasa perfectă a lui Nyuiadzi.

Min 1 - Cătălin Popa a dat startul partidei

Astra: Iliev - Belu, Dandea, Bejan, Radunovic - Seto, Mrzljak - Balaure, Al. Ioniţă, Nyuiadzi - Abang

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Achim, M. Popescu, Acsinte - Novac, Răuţă - Popadiuc, L. Marinescu, Ivanovici - Tudorie

Cele două echipe s-au întâlnit şi în finala Cupei României, câştigată de ilfoveni la penalty-uri.

Înaintea acestui meci, Astra e pe locul 4, cu 24 de puncte, iar Voluntari, pe 11, cu 16 puncte.

Afla mai multe despre: livevideoastrafc voluntari