VIDEO | Încă un meci rezolvat de Messi şi Suarez. Victorie fără emoţii pentru Barcelona în partida cu Levante

La Liga

Barcelona a rezolvat încă din prima repriză meciul cu Levante, iar la pauză conducea deja cu 2-0, după reuşitele lui Messi şi Luis Suarez.

FC Barcelona - Levante 3-0
Au marcat:
Messi '12, Suarez '38, Paulinho '90+3

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto, Mascherano, Vermaelen, Alba - Paulinho, Rakitic, Iniesta - Dembele, Messi, Suarez

Levante: Oier - Moore, Cabaco, Postigo, Luna - Jason, Lukic, Doukoure, Lerma, Ivi - Boateng

Min. 90+3 - GOOOOOOOOOOL Paulinho marchează pentru 3-0 din pasa lui Messi

Min. 38 - GOOOOOOOOOOOL Suarez dublează avantajul catalanilor cu o execuţie perfectă

Min. 12 - GOOOOOOOOOOOL Messi marchează după o combinaţie superbă cu Jordi Alba

Catalanii au şase puncte avans faţă de a doua clasată, Atletico Madrid, şi un meci mai puţin, iar marea rivală Real Madrid e la 14 puncte în spate.

În tribunele arenei Camp Nou va fi şi brazilianul Coutinho, care va fi prezentat oficial astăzi, după partida Barcelona - Levante. Transferul mijlocaşului a fost realizat ieri seară, Liverpool urmând să încaseze aproxiamtiv 160 de milioane de euro în schimbul său.

Totuşi, Coutinho va mai avea de aşteptat până să debuteze pentru noua echipă. Presa din Spania notează că primul său meci în tricoul Barcelonei va fi cei cu Real Sociedad, programat pe 14 ianuarie.

Barcelona - Levante, echipele probabile. Meciul e LIVE VIDEO pe Telekom Sport 1, de la 17:15

• Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Vermaelen, Alba - S. Roberto, Rakitic, Paulinho, Iniesta - Messi, Suarez
  • Levante: Oier - P. Lopez, Cebaco, Postigo, Tono - Lukic, Doukoure, Lerma - Jason, Nano, Ivi

Afla mai multe despre: barcelonaleganestelekomprimeralive