VIDEO | Final de meci incendiar între Chiajna şi Craiova! Oltenii câştigă în prelungiri, după o gafă colosală în apărarea Concordiei

CSU Craiova a câştigat dramatic meciul de pe terenul celor de la Concordia Chiajna. Golul victoriei a fost marcat în al doilea minute de prelungiri, după o gafă incredibilă în apărarea gazdelor

CSU Craiova ajunge pe locul doi în Liga I, după o victorie dramatică obţinută la Chiajna, scor 2-1. Oltenii au condus cu 1-0, după golul marcat de Băluţă, în prima repriză, dar au tremurat serios în repriza a doua.

Andrei Marc a reuşit să marcheze golul egalării în minutul 87 şi totul părea că se îndreaptă spre o nouă remiză între Chiajna şi Craiova. Numai că în al doilea minut de prelungiri Manasse a gafat incredibil în propriul careu, iar Martic l-a executat pe Caparco cu un şut în vinclu.

Astfel, oltenii fac 32 de puncte şi ajung pe locul doi, la un singur punct de liderul CFR Cluj şi la trei puncte peste FCSB, formaţii care au însă un meci mai puţin disputat.

ECHIPELE DE START:

CONCORDIA CHIAJNA: Caparco - Albu, Manasse, Marc, Fota - Bucşa, Cristescu - Grădinaru, Bawab, Bumba - Batin

CSU CRAIOVA: Calancea - Martic, Ferreira, Kelic, Briceag - Datkovic, Mateiu, Screciu - Gustavo, Băluţă, Bancu

VIDEO | CHIAJNA-CSU CRAIOVA 1-2

Min. 90+4: FINAL DE MECI

Min. 90+2: GOOOL CRAIOVA! Manasse gafează incredibil şi Martic îl învinge pe Caparco cu un şut senzaional

Min 90: Patru minute suplimentare

Min. 87: GOOOL CHIAJNA! Marc restabileşte egalitatea, după o pasă perfectă a lui Pena

Min. 83: Lovitura de cap a lui Datkovic se duce peste transversală

Min. 77: O nouă ratare pentru gazde. Bud şutează de la marginea careului, dar balonul trece puţin pe lângă poartă

Min. 68: Şansă uriaşă de gol pentru Chiajna! Batin nu reuşeşte să trimită mingea în poartă

Min. 58: Ratare mare pentru Craiova! Martic şutează dintr-o poziţie bună, dar Caparco respinge excelent

Min. 53: Chiajna începe mai bine repriza a doua, dar oltenii se apără fără probleme

Min. 46: A început repriza secundă.

MIn. 45: Pauză la Chiajna.

Min. 31: GOOOL CRAIOVA! Briceag îl serveşte excelent pe Băluţă, iar căpitanul oaspeţilor îl învinge pe Caparco

Min. 16: GOL ANULAT pentru Concordia! Manasse l-a învins pe Calancea, dar fundaşul Chiajnei se afla în ofsaid.

Min. 11: Panică în careul Concordiei. Mingea recentrată de Ferreira a fost respinsă, cu greu, din faţa porţii.

Min. 5: Oltenii încep mai bine şi controlează jocul. Momentan, nicio ocazie periculoasă

Min. 1: A început meciul

Se anunţă o seară încordată pe stadionul ”Concordia” din Chiajna. CS U Craiova vine hotărâtă să ia cele trei puncte, dar pe lângă forma foarte bună a medieşenilor, craiovenii vor avea de înfruntat şi gazonul artificial de pe stadionul din Chiajna. Cu o victorie, echipa antrenată de italianul Devis Mangia poate trece peste FCSB în clasament (locul secund în acest moment), cel puţin până duminică, atunci când roş-albaştrii întâlnesc ACS Poli Timişoara.

Dar şi echipa lui Pustai arată bine. Cu patru victorii în ultimile patru partide, una dintre ele obţinută în faţa lui Dinamo, scor 3-2, se anunţă o adversară puternică pentru echipa Craiovei. În cazul unei victorii Gaz Metan Mediaş va acumula 20 de puncte în clasamentul Ligii 1.

Deşi Craiova pare favorită, în meciul din această seară, ultimile trei întâlniri dintre cele două echipe s-au terminat la egalitate. În turul sezonului actual cele două echipe au încheiat tot la egalitate, scor 1-1.

LIVE VIDEO | Concordia Chiajna - CS U Craiova, Liga 1

Concordia Chiajna va primi vizita Craiovei, în meciul zilei în Liga 1, astăzi, de la ora 20:45, LIVE pe Telekom Sport 1. Cele mai tari faze VIDEO sunt disponibile, în timp real, pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: concordia chiajnacs u craiovaliga 1etapa 15,