Dinamo şi Craiova au terminat la egalitate, 2-2, la Severin. Zlatinski şi Costache au fost eliminaţi în prima repriză!

Dinamo a obţinut un punct cu CSU craiova, la Severin, scor 2-2. Ambele echipe au jucat în inferioritate numerică, încă din prima repriză, după ce Zlatinski şi Costache au văzut cartonaşul roşu, pe rând.

CS U Craiova - Dinamo: 2-2 (Băluţă '75, Burlacu '87 / Rivaldinho '18, Salomao '50 )

Cartonaşe galbene: Băluţă '31, Burlacu '81, Screciu '86 / Mahlangu '30, Romera '45+2, Oliva '84, Penedo '90+2

Cartonaşe roşii: Zlatinski '29 / Costache '45+3

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan, ajutat de Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, iar rezervă a fost Iulian Dima.

Observatori au fost Eduard Dumitrescu şi Adrian Ionescu.

A marcat Burlacu, '87

A marcat Băluţă, '75

A marcat Salomao, '50

Costache a fost eliminat în minutul 45+4

Zlatinski a primit cartonaşul roşu, ' 28

A marcat Rivaldinho, '18

CSU Craiova: Calancea - Screciu, Kelici, Briceag - Martici, Rossi, Zlatinski, Bancu - Gustavo, Băluţă, Mitriţă

Rezerve: Mitrovici, Popov, Mateiu, Burlacu, M. Roman, Bărbuţ, Spahija

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, Oliva - P. Anton, Mahlangu - Costache, Rivaldinho, Salomao - Bokila

Rezeve: Brănescu, Hanca, Nemec, Nascimento, R. Grigore, I. Gheorghe, Dudea

Afla mai multe despre: dinamocsu craiovaseverinolteniliga 1campionattelekomsportantonrivaldinho