VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Moldovenii au ratat o ocazie incredibilă în prelungiri. Ambele echipe au şanse bune să evite retrogradarea directă

FC Botoșani

FC Botoşani şi FC Voluntari au remizat, scor 0-0, într-un meci din penultima etapă a play-out-ului. Ambele echipe au ratat câteva ocazii mari, însă moldovenii se pot declara nemulţumiţi, după ratarea monumentală semnată de Enzo Lopez în prelungiri.

• Antrenor: Florin Pîrvu

Min 90+4. Meciul s-a terminat, scor 0-0.

Min 90+1. Incredibil! Enzo Lopez îl ia la ţintă pe Enzo Lopez din cinci metri. Este cea mai mare ocazie a meciului.

Min 90. Ocazie mare pentru Botoşani! Sebi Mailat ia o acţiune pe cont propriu, trimite în gura porţii, însă Enzo Lopez şutează inexplicabil de slab.

Min 81. Ocazie uriaşă pentru FC Voluntari! Ricardinho reia peste poartă din câţiva metri.

Min 73. Ocazie mare pentru FC Botoşani! Mitrov trimite un şut-centrare, însă Fernandez respinge mingea în bara transversală. Va fi corner pentru moldoveni.

Min 67. Romario Benzar şutează de la 30 de metri, dar Fernandez reţine fără emoţii.

Min 58. Ocazie monumentală pentru FC Botoşani! Enzo Lopez reia spectaculos, balonul loveşte bara şi este respins cu un reflex incredibil de către Fernandez.

Min 56. Ocazie mare pentru Voluntari! Cascini şutează de la distanţă, însă balonul ocoleşte poarta lui Kukic.

Min 46. A început repriza secundă!

Pauză: Botoşani - Voluntari 0-0

Min 36: Ocazie Voluntari! Robert Popescu şutează, dar Kukic o salvează pe Botoşani.

Min 18: Ocazie Botoşani! Enzo Lopez reia cu capul, dar nu îl poate învinge pe portarul advers.

Min 1: A început meciul!

Valeriu Iftime se îmbată dacă FC Botoşani rămâne în Superligă: „Am să fac orice! Nu credeam că ne putem salva”

„Eu nu le-am făcut nimic, antrenorul dacă le-a făcut ceva. Sincer, sunt optimist, nu pot spune nici fericit, nici altfel. Sunt optimist, pentru că la cum am jucat ieri, dacă Dumnezeu ne ajută şi au mintea limpede, sunt concentraţi sâmbătă, atunci puteţi să mă întrebaţi dacă sunt beat. Dacă sunt beat, înseamnă că sunt fericit. Dacă nu, asta e.

(n.r.: La un moment dat spuneaţi că nu o să mai investiţi, acum băgaţi iar bani?) E un subiect pe care nu ştiu cum să-l comentez acum. Pentru că nu am crezut niciodată, să fiu sincer, că putem să scăpăm de retrogradare.

Am să fac orice ca să nu retrogradăm. Dar cum eram până acum câteva săptămâni, vă daţi seama…

În condiţiile în care Botoşani rămâne în Liga 1, vă daţi seama că reconstruim cumva proiectul”, a declarat Valeriu Iftime, potrivit as.ro.

Afla mai multe despre: fc botosanifc voluntarisuperliga