VIDEO | Real Madrid, victorie fara emoţii! ”Dublă” Ronaldo şi ”foarfecă” Ramos!

Real Madrid s-a impus cu 3-0 în meciul cu APOEL, disputat pe ”Bernabeu”. Cristiano Ronaldo a fost omul meciului, în ciuda faptului că arbitrul i-a anulat un gol şi o pasă de gol!

Campioana Europei a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii Campionilor, 3-0 cu APOEL. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 13 şi tot el l-a majorat în minutul 51 după o lovitură de la 11 metri. Sergio Ramos a stabilit scorul final printr-o foarfecă din interiorul careului. Ronaldo ar fi avut cifre şi mai bune în acest meci, dacă arbitrul partidei nu-i anula un gol şi o pasă de gol, în a doua parte a jocului,

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Real Madrid - APOEL 3-0 (Ronaldo 13, 51 pen., Sergio Ramos 61)

Real Madrid (4-3-3): Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kovacic – Isco, Ronaldo, Bale.

APOEL Nicosia (4-4-2): Waterman – Milanov, Rueda, Carlao, Lago – Sallai, Morais, Vinicius, Aloneftis – Camargo, Ebecilio.

Afla mai multe despre: ronaldoreal madridchampions leagueliga campionilortelekom sport 1