VIDEO | U Cluj - Dinamo 3-3. Partidă interzisă cardiacilor! ”Câinii” nu scapă de ”blestemul” golurilor încasate în prelungiri

”U” Cluj şi Dinamo au remizat, scor 3-3, la capătul unei partide nebune.

VIDEO | U Cluj - Dinamo 2-3 (min 5 Popa, min 61 Oancea, min 90+1 Ov. Bic/ min 37 Bani, min 48 Milanov, min 87 Pavicic)

• U Cluj: Gorcea – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu – Silaghi, Bic, Nistor – Roguljic, Anselmo, D. Popa
  • Rezerve: Germonas, Chinteş, Techereş, Roger, Simon, Grobry, Pănoiu, Ilie, Chirilă
  • Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
  • Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – De Moura, Milanov, Gnahore, Pavicic, Politic – Bani, Gregorio
  • Rezerve: Răilean, Iglesias, D. Irimia, Ilic, Borduşanu, Neagu, R. Grigore, A. Irimia, N. Roşu, Amzăr. Costin
  • Antrenor: Zeljko Kopic

Min 90+9. Meciul s-a terminat, scor 3-3.

Min 90+1. GOOOOOL ”U” Cluj! Bic îl învinge pe Golubovic cu mult noroc, după un corner la care defensiva ”câinilor” s-a apărat dezastruos.

Min 87. GOOOOOOOL DINAMO! Pavicic înscrie, după o gafă incredibilă făcută de Gorcea.

Min 61. GOOOOOOOL ”U” Cluj! Dorinel Oancea restabileşte egalitatea, ajutat şi de nesiguranţa lui Golubovic. ”Câinii” sunt nevoiţi, din nou, să atace.

Min 59. Ocazie mare pentru ”U” Cluj! Golubovic respinge în corner şutul violent al lui Rolguljic.

Min 53. Ocazie pentru ”U” Cluj! Daniel Popa ratează o şansă mare de a restabili egalitatea.

Min 48: GOOOOOL Dinamoooo! Milanov întoarce scorul, la prima acţiune periculoasă a reprizei secunde.

Min 45: Pauză!

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Bani a marcat golul egalizator!

Min 15: Ocazie Universitatea Cluj. Anselmo trimite mingea cu capul, dar balonul a fost prinsă de Golubovic.

Min 5: GOOOOOOOOOOOOOL U Cluj. Popa a deschis scorul.

Min 1: A început partida de la Cluj!

Continuă lupta pentru supravieţuire pentru Dinamo, aflată pe poziţie direct retrogradabilă în acest moment.

"Câinii" se află pe locul 15, cu 21 de puncte, în timp ce U Cluj ocupă locul 10, cu 29 de puncte.

Dinamo n-a câştigat niciun meci dn ultimele 3 şi are emoţii în privinţa retrogradării. Poate ajunge pe ultimul loc în Superligă dacă nu câştigă contra "Şepcilor roşii", iar Poli Iaşi face egal sau învinge pe Hermannstadt în deplasare.

În ultimele două meciuri directe, U Cluj s-a impus o dată, iar o partidă s-a termnat la egalitate.

Afla mai multe despre: live video u cluj dinamolive video u cluj dinamo superligalive u cluj dinamosuperliga