Liverpool a intrat cu dreptul în 2018: victorie dramatică, în 90+4! VIDEO | Mane a reuşit o "bijuterie de gol" în meciul cu Burnley

Premier League

Liverpool a intrat cu dreptul în noul an şi s-a impus pe terenul lui Burnley, scor 2-1, după un final dramatic de meci.

Sadio Mane a deschis scorul în minutul 61, cu o execuţie superbă, la care portarul gazdelor nu a putut interveni.

Burnley a egalat la una din puţinele ocazii, cu trei minute înainte de final, când Gudmundsson l-a învins pe Mignolet. Liverpool părea să scape victoria printre degete, însă cormoranii au dat lovitura în ultimul minut al prelungirilor (90+4), prin fundaşul Klavan.

S-a terminat 2-1 pentru Liverpool, iar trupa lui Klopp a ajuns la 44 de puncte şi a egalat-o pe Manchester United, care are însă un meci mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: jurgen kloppliverpoolvictorie