Luton - Aston Villa 2-3. Trupa lui Emery a condus cu 2-0, a fost egalată, dar a lovit decisiv în minutul 89

Premier League

Aston Villa a reuşit o victorie extrem de importantă, pe terenul lui Luton, în ultimul meci al zilei de sâmbătă din Premier League.

Aston Villa, victorie în minutul 89 pe terenul lui Luton

Aston Villa a reuşit să treacă, în deplasare, de Luton Town, scor 3-2, într-un meci din etapa a 27-a a Premier League.

Villa a condus cu 2-0 la pauză pe Kenilworth Road, după ”dubla” semnată de Ollie Watkins, în minutele 24 şi 38, însă în partea secundă gazdele au revenit pe tabelă.

Tahith Chong a redus din diferenţă în minutul 66 cu un şut din careu, iar după şase minute Carlton Morris a egalat. Golul victoriei oaspeţilor a venit în minutul 89, când Lukas Digne a marcat din pasa lui Moussa Diaby.

S-a încheiat 3-2 pentru Aston Villa, care este pe locul al patrulea în Premier League, cu 55 de puncte. Luton Town are 20 de puncte şi este la retrogradare, pe locul 18.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 27-a din Premier League:

• Brentford – Chelsea 2-2 (Roerslev 50, Wissa 69 / Jackson 35, Disasi 83)
  • Everton – West Ham United 1-3 (Beto 56 / Zouma 62, Soucek 90+1, Alvarez 90+5)
  • Fulham – Brighton 3-0 (Wilson 21, Muniz 32, Traore 90+1)
  • Newcastle – Wolverhampton 3-0 (Isak 14, Gordon 33, Livramento 90+2)
  • Nottingham Forest – FC Liverpool 0-1 (Nunez 90+9)
  • Tottenham – Crystal Palace 3-1 (Werner 77, Romero 80, Son Heung-Min 88 / Eze 59)
  • Luton Town – Aston Villa 2-3 (Chong 66, Morris 72 / Watkins 24, 38, Digne 89)

Afla mai multe despre: premier leagueaston villalutonunai emery