Meci nebun în Ligue 1. Metz, echipa lui Boloni, revenire spectaculoasă în inferioritate numerică în meciul cu Marseille

Ligue 1

FC Metz, echipa antrenată de tehnicianul român Laszlo Bölöni, a încheiat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu Olympique Marseille, în primul meci al etapei a doua din Ligue 1.

Olympique a deschis scorul pe stadionul Saint-Symphorien, printr-un jucător de 18 ani, Emran Soglo, care a devenit al doilea cel mai tânăr marcator al lui OM în Ligue 1.

Metz a reacţionat, însă, fără să înscrie, iar în minutul 59 a rămas în zece jucători, după eliminarea lui Aboubacar Lo.

Bölöni a regândit totul şi echipa sa a reuşit să egaleze în minutul 65, prin Cheikh Sabaly. Chiar dacă juca în inferioritate numerică, tot Metz a marcat în minutul 71, prin Georges Mikautadze, şi a preluat conducerea pe tabelă. Golul egalizator al oaspeţilor a venit în minutul 81, de la Vitinha, şi partida s-a încheiat 2-2.