Meci nebun în Serie A. Juventus, primul pas greşit, după un penalty ratat şi un gol anulat de arbitrajul video

Juventus a remizat în deplasarea de la Atalanta, scor 2-2, după ce a condus cu 2-0 încă din minutul 24, într-un meci din cadrul etapei a şaptea din Serie A.

Juventus a pierdut primele puncte în acest sezon din Serie A, în ciuda faptului că a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Bernadeschi '21 şi de Higuain '24. Atalanata a egalat prin Caldara '31 şi Cristante '67 (VIDEO AICI).

În minutul 57, când conduce cu 2-1, Juventus a avut un gol anulat, după ce arbitrul a analizat o probă VIDEO în care Lichtsteiner şi-a lovit un adversar cu cotul în figură. În plus, Paulo Dybala a ratat un penalty pentru torinezi la scorul de 2-2, în minutul 84.

Juventus ocupă locul 2, cu 19 puncte, fiind la egalitate cu Inter Milano. Lider este Napoli, care are un parcurs perfect cu şapte victorii din tot atâtea meciuri.

Afla mai multe despre: lichtsteinerjuventustorinodybalahiguainserie aatalantaitalia