Meci nebun pentru Reghecampf. Al-Wahda a primit gol în al 8-lea minut de prelungire de la o echipă cu jucători trecuţi prin Premier League

Al-Wahda, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a terminat la egalitate, în etapa a 7-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite, 2-2, cu Al Nasr.

Al-Wahda a deschis scorul în al doilea minut de prelungire al primei reprize, prin reuşita lui Rashid. După pauză, fostul atacant de la Sevilla şi Manchester City, Alvaro Negredo, a egalat. Tot el a fost cel care a egalat şi în minutul opt de prelungire, după ce în prealabil echipa lui Reghe preluase conducerea prin golul lui Tagliabue.

La Al Nasr mai joacă şi Yohan Cabaye, trecut pe la Newcastle United şi Paris Saint-Germain.

În urma egalului, Al-Wahda se află pe locul patru, cu 13 puncte.

Afla mai multe despre: laurentiu reghecampfal-wahda