Miriuţă, optimist indiferent de situaţie: "Vom fi în play-off! E vital să câştigăm la Chiajna"

Dinamo a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa CSU Craiova, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I. Dinamovistul Dan Nistor a trimis mingea în bară în minutul 90+3.

"Un rezulltat bun, am jucat împotriva unei echipe bune, cu jucători buni. Ambele echipe au jucat bine. E un rezultat echitabil. Şi ei au avut şansa de a închide meciul la acea ocazie a lui Bărbuţ, dar şi noi la ocazia lui Nistor. E vital să câştigăm la Chiajna, nu va fi uşor însă.

N-am ce să-i reproşez domnului Haţegan. Monroy a primit acel galben în prima repriză, de aceea l-am schimbat. Moldoveanu şi Olteanu au jucat foarte bine. Sergiu a prins o zi mai slabă azi, dar rămâne un jucător de bază pentru noi. Vom fi în play-off!" - a spus Vasile Miriuţă la Telekom Sport

Afla mai multe despre: torjedinamomiriutachiajnacraiova