Mourinho a izbucnit după ce a fost egalat în ultima fază: "Nu suntem favorizaţi ca alte echipe"

Deşi a avut un jucător eliminat încă din minutul 73, Leicester a dat lovitura în minutul 90+4 şi a egalat-o pe Manchester United. În urma acestui rezultat, "diavolii" s-au îndepărtat la 13 puncte de liderul Manchester City.

Remiza de la Leicester, 2-2 (VIDEO AICI), n-a fost deloc pe placul lui Mourinho, care oricum a criticat programul încărcat al echipei sale. În doar zece zile, Manchester united are de disputat patru partide oficiale.

''Am realizat un studiu simplu şi obiectiv, care ne arată un decalaj mare între anumite cluburi şi alte cluburi. Este clar că acestea sunt cu adevărat privilegiate şi este clar că altele din alt grup sunt pedepsite de programarea calendarului. Mai există un grup, undeva la mijloc, dar nici măcar acolo nu suntem. Ştiu că nu vom fi niciodată consideraţi în top, dar măcar la mijoc am vrea să fim şi noi" , a declarat managerul lui Manchester United, Jose Mourinho.

Programul lui Manchester United:

Sb 23/12/17 PRL Leicester 2 - 2 Manchester Utd Vezi evenimente Mai multe informaţii
Ma 26/12/17 PRL Manchester Utd 17 : 00 Burnley   Mai multe informaţii
Sb 30/12/17 PRL Manchester Utd 19 : 30 Southampton   Mai multe informaţii
Lu 01/01/18 PRL Everton 19 : 30 Manchester Utd

Afla mai multe despre: manchester unitedmanchester citypremier leagueangliamourinho