Mutu a pus tunurile pe un jucător după eşecul cu FCSB: "Trebuie să joace mult mai bine"

Adrian Mutu, directorul general al lui Dinamo, crede că echipa lui Miriuţă merita un punct în această seară. Totuşi, Mutu este dezamăgit de unul dintre jucătorii "câinilor".

"A fost un meci disputat. Cred că nu este un rezultat echitabil. Ar fi fost bine să se termine egal. Ne-a lipsit golul. Am jucat bine, dar nu am fost concreţi în faţa porţii. Bokila trebuie să joace mai bine, un jucător de valoarea lui trebuie să arate mai mult. Steaua, în afară de acel corner, n-a avut nicio ocazie periculoară.

Steliano a jucat bine în prima repriză, dar în a doua repriză a avut o scădere de randament. Trebuie să uite de acest transfer care nu s-a realizat. Am încredere în el că şi-a revenit. Dinamo o să fie în play-off, nu vă faceţi griji. Asta e o situaţie de moment" - a spus Adrian Mutu.

FCSB a învins Dinamo, scor 1-0, în derbiul din etapa a XII-a a Ligii I, disputat pe Arena Naţională. Unicul gol al meciului a fost marcat de Momcilovici, în minutul 31.

Afla mai multe despre: adrian mutufcsbdinamoliga 1