Nedelcu, din nou victima de la FCSB! Fotbalistul roş-albaştrilor a fost scos afară după doar 30 de minute

Nedelcu a fost din nou inclus în primul 11 al FCSB-ului, în partida contra lui Sepsi, după ce a mai fost titular şi contra lui Gaz Metan, scor 3-1.

Fundaşul în vârstă de 24 de ani a rezistat doar 30 de minute pe teren. La fel s-a întâmplat şi în meciul jucat în Moldova pe 6 mai. La Botoşani, a fost ţinut pe teren 34 de minute. FCSB a fost dominată de Sepsi în prima repriză, are nevoie de victorie, iar în locul lui a fost introdus Buziuc.

Nedelcu a fost mai mult accidentat în ultimul an, iar ultima dată când fusese titular în acest sezon, a fost în luna februarie, contra Chindiei Târgovişte, scor 1-0.

În umrmă cu 10 zile, Becali a spus ironic că planul era să joace 30 de minute.

"De ce a fost schimbat Nedelcu? Păi, a fost accidentat şi asta e planul. Să joace 30 de minute, apoi o repriză, apoi 60 de minute şi tot aşa. Păi, dacă doarme acolo? Ce sa-i fac dacă doarme?!", a spus Becali.

Imediat după pauză, FCSB s-a văzut nevoită să renunţe şi la Ovidiu Popescu. Mijlocaşul a acuzat probleme la genunchi şi a fost schimbat în minutul 47 cu tânărul Perianu.

Afla mai multe despre: nedelcu