Nu mai intră nici la 4-0! Anderlecht a distrus-o pe Kortrijk, dar Nicolae Stanciu n-a jucat nici măcar un minut

Anderlecht a început să-şi revină şi a bifat o victorie clară cu Kortrijk, scor 4-0, dar situaţia lui Nicolae Stanciu se înrăutăţeşte tot mai mult! Românul n-a jucat nici măcar un minut şi e tot mai clar că va pleca în această iarnă

Hanni, Trebel, Harbaoui şi autogolul din minutul 1 al lui Makarenko au decis meciul lui Anderlect cu Kortrijk. S-a terminat 4-0, iar campioana din Belgia a bifat a noua victorie stagională.

Din păcate, Nicolae Stanciu a fost încă o dată ignorat de antrenorul lui Anderlecht şi a rămas doar pe banca de rezerve

Alexandru Chipciu, celălalt român de la Anderlecht, este accidentat şi n-a putut fi folosit pentru această partidă.

Afla mai multe despre: stanciuchipciuanderlecht,