”Nu simt presiune!”. Reacţia lui Dorin Rotariu după ce a fost schimbat la pauză la primul meciul în tricoul FCSB-ului

Echipa FCSB a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Reacţia lui Dorin Rotariu după schimbarea de la pauză

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii. Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Raţă a ratat pentru oaspeţi în minutul 80, apoi Jesus Fernandez a scos şutul lui Miculescu, în minutul 82, iar Băluţă a trimis în bară, în minutul 90+5.. S-a terminat 0-0, FCSB are 30 de puncte şi e lider, în timp ce FC Voluntari e oe 12, cu 13 puncte.

Dorin Rotariu, noul transfer de la FCSB, a fost titular, dar a fost schimbat la pauză!

”Câteodată sunt meciuri în care nu reuşeşti să câştigi. A fost bine, am încercat să ajut echipa să câştige, dar nu am reuşit. Eu m-am pregătit bine, iar când voi primi şansa de a juca, voi fi pregătit să intru în teren.

(n.r. Despre presiunea pusă de Becali) Nu e o presiune, am venit să joc, îmi fac datoria, ce-i drept, erau şanse mici să joc titular aşa rapid, dar acum doar îmi pare rău că nu am câştigat. Eu am fost în multe ţări, fiecare meci e un examen, îmi doresc doar să câştig.

N-am vrut să aştept prea mult până să semnez cu o echipă, am fost mult timp liber de contract, nu am vrut să exagerez ca să pierd multe, am decis să vin la un club de tradiţie pentru a lupta la titlu. Am avut discuţii cu FCSB în fiecare perioadă de transferuri, astea au fost alegerile mele în trecut.

Nu am primit mesaje de bine de la suporterii dinamovişti. Am fost primit bine de fanii FCSB-ului, mie îmi place acum să răspund pe teren şi sper să reuşesc să ajut echipa să câştige titlul”, a declarat Dorin Rotariu după meci.

Echipele careu au evoluat:

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic (C. Ganea 75) – Lixandru (Pv. Popescu 46, Ad. Şut, Olaru - D. Rotariu (A.. Băluţă 46), Compagno (Miculescu 64), Fl. Coman (Oct. Popescu 40). ANTRENOR: Elias Charalambous

FC VOLUNTARI: J. Fernandez - Ricardinho, Cr. Paz, Armaş - R. Boboc, V. Raţa (Bozickovic 90), Crepulja, D. Andrei (A. Niţu 90), Carnat (Voican 86) – Nemec (Cocian 90), Dumiter (D. Florea 78). ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: dorin rotariufcsbvoluntari