O veste excelentă primită de Guardiola. Cine ar putea fi titular în meciul cu Leicester

Premier League

Atacantul argentinian Sergio Aguero, care a leşinat la pauza meciului amical al Argentinei cu Nigeria de la Krasnodar, a anunţat că este apt pentru partida cu Leicester City din Premier League.

"Toate examene medicale sunt bune, deci sunt pregătit pentru meciul de sâmbătă. Hai City!", a scris Aguero pe Twitter.

Aguero a fost transportat la spital după ce i s-a făcut rău la meciul amical al Argentinei cu Nigeria, scor 2-4, disputat la Krasnodar, în Rusia.

Cotidianul Ole a notat că atacantului i s-a făcut rău la pauza meciului, el fiind dus la spital de medicul echipei Donato Villani.

Afla mai multe despre: pep guardiolamanchester cityaguero