Oţelul Galaţi - FCSB nu s-a ridicat la aşteptările lui Basarab Panduru: ”Slab! Ăsta nu e joc de sâmbătă seară” | EXCLUSIV

FCSB a învins-o, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

FCSB a câştigat partida cu Oţelul Galaţi, scor 2-0, în etapa a treia din SuperLiga România. Au marcat Oct. Popescu ’40 şi Compagno ‘90+1. În minutul 61, Coman a ratat un penalty.

Basarab Panduru a urmărit partida de la Galaţi, dar a rămas dezamăgit de ambele echipe.

"Joc slab. Nu e joc de sâmbătă seară, te-ai fi aşteptat la altceva. Te aşteptai la un joc bun al FCSB-ului. Victoria e bună, 9 puncte în 3 meciuri nu ştiu dacă s-a mai întâmplat în ultimii ani.

În prima repriză, aproape nimic, dar în minutul 40 e Octavian Popescu la vreo 20 de metri şi bagă cam de sub el un lat puţin interior. Mingea nu se duce nici tare, nici foarte plasat. Nu ştiu ce face Relu Stoian. După părerea mea, pleacă târziu. Putea să facă mai mult, dar golul e frumos.

În repriza a doua, mai multă acţiune la ambele porţi. Se complică lucrurile apoi. Cîrjan trimite în bară, Ursu are şutul vieţii, tot în bară, dintr-o poziţie grea. Coman a bătut foarte prost penalty-ul. Aici, la un metru şi jumătate, e singurul loc unde poate prinde portarul", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

FCSB este lider în clasamentul din SuperLigă după primele trei etape, cu 9 puncte acumulate, în timp ce Oţelul ocupă locul 12, cu două puncte.

Declaraţia lui Vlad Chiricheş l-a scos din sărite pe Basarab Panduru: „Să spui aşa ceva, totuşi...” | EXCLUSIV

Au evoluat următoarele echipe:

• Oţelul Galaţi: R. Stoian – S. Rus, Yabre, I. Varela, Zhelev (Panait ’46) – Jardan (Bodişteanu ’56), I. Neagu (Zivulic ’63), D Silva -Al. Pop (Ursu ’63), Fatai (Cârjan ’56), Cisotti. Antrenor: Dorinel Munteanu
  • FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Chiricheş (Haruţ ’63), Ov. Popescu – Edjouma (Olaru ’46), Şut (Compagno ’64), Djokovic – Cordea (Miculescu ’80), Băluţă (Coman ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: fcsbbasarab panduruoţelul galaţioctavian popescu