Prima mare surpriză din Cupa României! Deţinătoarea trofeului, out din 16-imi! VIDEO | Golul fabulos reuşit de Dalbea

Cupa României

Deţinătoarea Cupei României, FC Voluntari, a părăsit competiţia în faza şaisprezecimilor, după ce a fost învinsă de divizionara secundă AFC Hermannstadt, scor 0-1, la capătul prelungirilor.

După 90 de minute, scorul a fost egal (0-0), iar sibienii au dat lovitură în prima repriză a prelungirilor, când Dalbea a înscris cu un şut superb din afara careului (97).

AFC Hermannstadt - Voluntari 1-0 (0-0) - Dalbea 97

AFC Hermannstadt: Horaţiu Moldovan, Mihai Stancu, Cătălin Pîrvulescu, Ionuţ stoica, Daniel Tătar, Radu Necşulescu, Robert Boboc, Iulian Popa, Bogdan Rusu, Petrişor Petrescu, Adrian Cîrstean

Voluntari: Răzvan Petrariu - Venelin Filipov, Ionuţ Balaur, Mihai Popescu, Florin Acsinte - Alexandru Răuţă, Daniel Novac - Mihai Căpăţână, Florin Cernat, Adelin Pârcălabu - Alexandru Tudorie