Primul pas greşit pentru Şumudică! Echipa lui a făcut doar egal pe teren propriu

Al Shabab a remizat astăzi în etapa a 3-a a campionatului din Arabia Saudită. Trupa antrenată de Şumudică avea maximum de puncte înaintea disputei cu Al Fateh, terminată 1-1.

Al Shabab a ratat şansa de a le egala la puncte pe Al Hilal şi Al Nasr, echipele ce se află în fruntea campionatului saudit după trei eatpe. Cu Budescu şi Găman titulari, formaţia preluată în această vară de Marius Şumudică a făcut doar egal în faţa lui Al Fateh, echipă neînvinsă în primele trei runde.

A fost 1-1, iar ambele goluri s-au marcat în prima repriză. Brazilianul Artur a înscris primul pentru Al Shabab în minutul 9, în timp ce oaspeţii au egalat prin fostul jucător al celor de la CFR Cluj, argentinianul Aguirregaray după 25 de minute de la startul întâlnirii.

Următorul meci pentru românii de la Al Shabab va fi vinerea viitoare pe terenul celor de la Al Raed.

Afla mai multe despre: şumudicaal shababgămanbudescu