Raliul Dakar, la final! Pe ce loc s-a clasat Emanuel Gyenes la clasa moto şi cine au fost marii câştigători

Moto

Motociclistul Emanuel Gyenes (Autonet Motorcycle Team) a încheiat Raliul Dakar pe locul 23, el ocupând poziţia 17 în ultima etapă, sâmbătă, la Cordoba (Argentina).

Gyenes a terminat cele 14 etape ale raliului în 50 de ore, două minute şi 42 de secunde.

La clasa moto, Raliul Dakar 2018 a fost câştigat de austriacul Matthias Walkner (KTM), urmat de argentinianul Kevin Benavides (Honda) şi de australianul Toby Price (KTM).

Spaniolul Carlos Sainz (Peugeot) s-a impus la clasa auto, urmat de qatariotul Nasser Al-Attiyah (Toyota) şi sud-africanul Giniel de Villiers.

Afla mai multe despre: emanuel gyenesdakarmotoraliu