Raţele şi vânătorii. ”Câte vieţi mai are Bergodi după eliminarea din Cupa României?”. Teoria lui Basarab Panduru | EXCLUSIV

Rapid

Rapid şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 0-0. Cele două echipe clujene s-au calificat în sferturile Cupei.

Pe stadionul Giuleşti, CFR Cluj a fost salvată în prima repriză de intervenţiile portarului Sava, care a scos în minutul 24 la dubla ocazie Borja Valle şi apoi Papeau. Oaspeţii au replicat prin şutul pe lângă poartă al lui Matei Ilie, iar giuleştenii au mai trecut pe lângă gol în minutul 70, când Răzvan Sava a scos incredibil şutul lui Funsho.

S-a încheiat fără gol în Giuleşti, scor alb care a avantajat echipa oaspete, CFR Cluj, calificată astfel în sferturile Cupei, de pe locul secund în grupa B, unde a adunat 5 puncte.

Rapid s-a clasat pe locul al treilea, cu 5 puncte şi a fost eliminată din Cupa României.

Basarab Panduru, Andrei Vochin, Dan Udrea au vorbit despre eliminarea Rapidului şi despre ”câte vieţi” mai are Cristiano Bergodi după ratarea obiectivului.

Dan Udrea: ”Bergodi şi-a pierdut o viaţă prin această eliminare”

Basarab Panduru: ”Şi câte are? Că e important câte are. Păi dacă ai 10? Îţi permiti. Dacă ai două nu îţi permiţi”.

Dan Udrea: ”Eu zic că are maxim 2. A doua viaţă nu înseamnă neapărat titlul, cred că prezenţa în cupele europene, cred eu”.

Vochin, despre comunicatul lui Şucu:

”Pentru eliminarea asta chiar are dreptate. Adică în momentul când joci cu CSA nu ai voie să nu fii conştient de obiectiv, de ce şanse îţi dai această competiţie. Tu in meciul ăla ţi-ai dinamitat obiectivul”, a declarat Vochin.

Afla mai multe despre: rapidcristiano bergodipanduru