Reacţia lui Erling Haaland la adresa arbitrului Simon Hooper, după faza care a înfuriat întreaga bancă a "cetăţenilor"

Manchester City

Manchester City a remizat în ultimul meci al etapei cu numărul 14 din Premier League, cu Tottenham Hotspur, scor 3-3.

Son a deschis scorul pe Etihad Stadium, în minutul 6, dar tot sud-coreeanul a fost cel care a egalat pentru gazde, în minutul 9, când a deviat nefericit mingea în propria poartă.

Phil Foden a făcut 2-1 în minutul 31 şi City a dominat în continuare, "cetăţenii" au nimerit de două ori bara dar nu au putut concretiza nici o ocazie, iar londonezii au egalat în minutul 69, prin Giovani Lo Celso.

Haaland a pasat decisiv pentru Jack Grealish în minutul 81 şi acesta a înscris pentru 3-2, dar ultimul cuvânt l-au avut oaspeţii. Gol Dejan Kulusevski, în minutul 90 şi meciul s-a încheiat 3-3.

Rezultat bun pentru Tottenham, care a obţinut primul punct după trei înfrângeri consecutive în campionat.

Erling Haaland a reacţionat nervos la adresa arbitrului Simon Hooper, în primă fază, pe teren imediat după acordarea unui offside bizar la faza la care Jack Grealish putea pătrunde singur spre poarta lui Vicario.

Haaland a fost sancţionat cu un cartonaş galben pentru reacţia sa la adresa lui Simon Hooper.

În clasament, Manchester City este pe locul 3, cu 30 de puncte. Tottenham e pe locul 5, cu 27 de puncte.