Reacţie nervoasă a lui Gattuso, după ce Milan a fost egalată de portarul lui Benevento: ”Mai bine mă înjunghia cineva decât să iau golul ăla”

AC Milan

Gennaro Gattuso a început cu stângul aventura sa pe banca Milanului, după ce ”diavolii” au fost încurcaţi de Benevento. Mai mult, golul egalizator a venit în ultimul minut şi a fost marcat de portarul gazdelor

La finalul partidei, Gattuso le-a cerut socoteală arbitrilor pentru unele decizii din finalul meciului, inclusiv eliminarea lui Romagnoli, iar apoi s-a dezlănţuit în faţa ziariştilor.

Decât să iau un gol nebun ca ăsta, marcat de portar, mai bine venea cineva şi mă înjunghia. Era mult mai ok şi mai puţin dureros. Asta este, n-avem ce să facem acum, trebuie să privim către viitor. E un 2-2 dureros, care îmi lasă o rană imensă, dar trebuie să ne concentrăm la partidele care vor urma”, a spus Gattuso.

Milan a terminat la egalitate cu Benevento, scor 2-2, o partidă în care Puşcaş a marcat, iar gazdele au egalat în ultimul minut al prelungirilor cu un gol al portarului.

Afla mai multe despre: gattusomilanbenevento