Rezultat eroic pentru Kayserispor. Şumudică a făcut 1-1 cu Beşiktaş, deşi a avut un jucător eliminat încă din minutul 48galerie foto

Kayserispor face un meci mare şi cu Beşiktaş. Echipa lui Marius Şumudică a deschis scorul în minutul 31, după o centrare a lui Kucher pentru Bulut. La Kayserispor, Silviu Lung, Săpunaru şi Boldrin au început încă din primul minut.

UPDATE 20:30 Kayserispor reuşeşte un nou rezultat foarte bun. Echipa lui Marius Şumudică a făcut 1-1 cu Beşiktaş, deşi a jucat în 10 oameni încă din minutul 48, când Tiago Lopes a fost eliminat. În urma acestui rezultat, Beşiktaş şi Kayserispor ocupă locurile 4 şi 5, cu acelaşi număr de puncte, 27, dar despărţite de golaveraj.

UPDATE 19:43 Lucrurile se complică pentru Şumudică. Tiago Lopes, fost jucător la CFR Cluj, a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben, după ce în minutul 49 şi-a faultat un adversar. Lopes văzuse primul galben în finalul primei reprize

UPDATE: Beşiktaş a egalat dintr-un penalty primit în prelungirile primei reprize. Bulut a ratat o degajare şi şi-a faultat un adversar

Kayserispor este marea revelaţie a campionatului Turciei. Jucătorii lui Marius Şumudică au reuşit rezultate surprinzătoare în acest sezon şi se luptă pentru partea de sus a clasamentului. În această etapă, Kayserispor se duelează cu Beşiktaş, campioana Turciei, iar Şumudică a anunţat că jucătorii săi vor face totul pentru încă un rezultat bun.

Ambiţionaţi de un stadion plin, jucătorii lui Kayserispor au reuşit să deschisă scorul în minutul 31. Kucher a centrat de pe stânga în careul de 6 metri, Bulut a venit nemarcat şi a trimis balonul în poartă.

Înainte de gol, în minutul 26, Şumudică a avut un duel verba cu Adriano, fost jucător la FC Barcelona, în prezent la Beşiktaş. Antrenorul lui Kayserispor a avut o izbucnire după ce unul dintre jucătorii săi a fost lovit fără minge. Şumudică a cerut eliminare la această fază.

Afla mai multe despre: sumudicakayserisporbesiktas