Rezultat ŞOCANT în Bundesliga! Dortmund a condus-o cu 4-0 la pauză pe Schalke! E absolut INCREDIBIL cât s-a terminat meciul

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund a condus-o pe Schalke cu 4-0 după primele 45 de minute şi toată lumea se gândea cât de mult vor mai putea să marcheze gazdele în partea secundă. În mod incredibil, totul s-a schimbat radical în repriza a doua.

În minutul 25, Borussia Dortmund o conducea cu 4-0 pe Schalke, în derby-ul din Bundesliga. Aubameyang, autogolul lui Stambouli şi golurile semnate de Gotze şi Guerreiro o puseseră la respect pe Schalke.

În partea a doua însă lucrurile au luat o întorsătură şocantă. Oaspeţii au reuşit, în mod miraculos, să marcheze de patru ori şi să smulgă un rezultat de egalitate, 4-4, în minutul 90+4.

Din minutul 72, la scorul de 4-2, Dortmund a jucat cu un om mai puţin, după eliminarea lui Aubameyang.

Afla mai multe despre: dortmundschalkegermaniabundesliga