REZUMAT VIDEO I Fernandes a făcut show pentru Lokomotiv Moscova: hattrick în doar 15 minute!

UEFA Europa League

Dupa prima etapa, Grupa F era cea mai echilibrata: toate echipele aveau cate un punct, dupa ce ambele meciuri se terminasera fara gol marcat.

Lokomotiv Moscova s-a dezlantuit insa in partida cu Zlin: a castigat cu 3-0 dupa tripla reusita de Fernandes in doar 15 minute. Portughezul a deschis scorul din penalty. Dupa doar 4 minute a marcat din nou, din pasa perfecta a lui Eder. Inca un sut bine plasat al portughezului a facut ca in minutul 17 scorul sa fie unul de neprezentare. Lokomotiv a devenit astfel liderul grupei.

Tiraspol si Copenhaga au facut un meci slab, terminat fara gol marcat si ambele echipe au cate doua puncte.

Afla mai multe despre: europa leaguetelekom sportvideogolurirezumatfernandeslokomotiv moscovafc copenhaga