REZUMAT VIDEO I Gol senzaţional marcat de Boakye pentru Steaua Roşie Belgrad la Koln!

UEFA Europa League

Vlad Dragomir a prins doar banca lui Arsenal. Wenger a făcut două schimbări în Belarus, iar echipa sa a câştigat cu 4-2. La Bilbao am avut parte de o mare surpriză.

Cu mulţi puşti pe teren, Arsenal a trecut fără probleme de Bate Borisov. walcot a reuşit o dublă pentru londonezi în startul partideiHolding a înscris şi el în minutul 25, iar bieloruşii au punctat şi ei. Imediat după pauză s-a făcut 4-1. Giroud a marcat din penalty. Bate a mai punctat şi ea o dată şi s-a terminat 4-2.

În celălalt meci din grupă, Steaua Roşie Belgrad s-a impus cu 1-0 la Koln. Supergolul lui Boakye a făcut diferenţa. Arsenal conduce grupa cu şase puncte, urmată de echipa sârbă, care are patru.

Afla mai multe despre: arsenalsteaua rosie belgradvideorezumatexecutiegolspectacol