REZUMAT VIDEO I Plzen şi-a revenit după umilinţa de la Bucureşti! A învins-o pe Beer Sheva, scor 3-1

UEFA Europa League

Viktoria Plzen a învins pe teren propriu pe Hapoel Beer Sheva, scor 3-1, în etapa a doua a grupei G din Europa League.

Cehii au condus cu 1-0 din minutul 29, prin golul lui Petrzela.

Fostul atacant al lui U Cluj, Nwakaeme Tony, a egalat după pauză (69), însă ofensiva gazdelor şi-a făcut din nou datoria şi a marcat din nou, prin Kopic (76). Bakos a stabilit scorul final în ultimul minut.

În prima etapă, FCSB a umilit-o pe Plzen la Bucureşti, scor 3-0.

Echipele:

Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hajek, Havel - Horava, Hrosovsky - Petrzela, Kolar, Kopic - Krmencik

Beer Sheva: Goresh - Brown, Taha, Elhamed - Elo, Radi, Ogu, Melikson, Korhut - Sahar, Pekhart

Afla mai multe despre: viktoria plzenbeer shevaeuropa league