S-a dezlănţuit Rotariu! Fostul dinamovist face spectacol în campionatul din Belgia. Un nou gol important pentru Mouscron

Mijlocaşul Dorin Rotariu a marcat golul echipei Mouscron, în meciul cu formaţia Kortrijk, scor 1-1, din etapa a noua a play-off-ul II al campionatului Belgiei.

Rotariu, care a fost integralist, a marcat în minutul 72 şi a egalat situaţia pe tabela de marcaj. Pentru Kortrijk a înscris Papazoglou, în minutul 70.

Este al treilea gol pe care Dorin Rotariu îl marchează în ultimele cinci meciuri din playoff-ul secund din Belgia.

Rotariu a fost convocat de Cosmin Contra în lotul lărgit pentru amicalele pe care naţionala României le va disputa împotriva celor din Chile şi Finlanda.

Afla mai multe despre: mouscronrotariugol,