S-au terminat minunile pentru Mouscron! Trupa lui Rednic a pierdut meciul cu Waregem

Mircea Rednic a avut parte de-o zi nefericită în Belgia. Mouscron a condus cu 1-0, dar a trebuit să se recunoască învinsă de Zulte Waregem, scor 1-2

Oaspeţii au început extraordinar partida, iar în minutul 15 conduceau deja cu 1-0. Awoniyi a punctat, iar Mouscron şi-a păstrat avantajul până în minutul 47, atunci când Leya a punctat pentru 1-1.

Rednic l-a aruncat în luptă şi pe Dorin Rotariu, dar cei care aveau să marcheze erau tot gazdele. Walsh a marcat în minutul 64 pentru 2-1, iar Mouscron n-a mai reuşit să revină în joc.

În plus, în minutul 75 Diedhiou a fost eliminat, iar Mouscron a fost nevoită să încheie partida în inferioritate numerică.

Sâmbătă, Antwerp, formaţie antrenată de Ladislau Boloni, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe terenul lui Lokeren

Afla mai multe despre: rednicmouscronwaregem,