Sepsi acuză arbitrajul după 2-3 cu Craiova | ”5% domnul Avram l-a dat pentru Craiova”

Fotbal intern

Sepsi a ţinut-o în şah pe CS U Craiova, până în minutul 80, când Bancu înscria decisiv în poarta lui Bela Fejer.

”Cum mi-a zis şi Patrik în vestiar parcă e o fază dubioasă în careu în minutul 90, el a zis că a fost călcat, a fost penalty. Eu zic că acel 5% domnul Avram l-a dat pentru Craiova. Orice contact pentru ei, la noi nu, dar suntem o echipă mică se vede”, a declarat Hadnagy, la finalul partidei, pentru Telekom Sport.

Şi atrenorul celor de la Sepsi a declarat că are să-i reproşeze lui Avram acea fază petrecută în finalul partidei, în careul craiovenilor.

”Ce aveţi să reproşaţi arbitrajului? Cel mai mult penalty-ul la Patrik. Cu care puteam să scoatem cel puţin un egal” a spus Valentin Suciu la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: craiovasepsiliga 1,