Sorana Cîrstea, învinsă clar de Madison Keys. Americanca s-a impus în doar 65 de minute, la capătul unui meci întrerupt de un incident

Sorana Cîrstea, cap de serie 28 şi locul 32 WTA, a fost eliminată, luni, în optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Cîrstea a fost învinsă de Madison Keys (SUA, 16 WTA şi cap de serie 18), scor 6-2, 6-1.

Partida a durat o oră.

Meciul a fost întrerupt aproximativ 40 de minute în setul doi, după ce un bărbat a intrat pe teren şi a aruncat cu vopsea. Conform presei italiene, pe teren ar fi intrat două persoane, dar una ar fi stat la marginea arenei.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Prezenţa în optimi asigură un premiu de 52.480 de euro şi 120 de puncte.