Stoican şi-a aflat pedeapsa după ce a fost trimis în tribună la meciul cu CFR Cluj

CSM Poli Iași

Comisia de Disciplină a decis astăzi suspendarea lui Flavius Stoican pentru trei etape ca urmare a eliminării primite în timpul meciului CFR Cluj - Poli Iaşi.

Stoican a fost trimis în tribună de centralul George Rădulescu în minutul 63 pentru proteste vehemente după ce Deac a marcat unicul gol al partidei, în minutul 62.

Flavius Stoican a refuzat iniţial să părăsească zona tehnică şi chiar jucătorii săi au stat un timp la marginea terenului, nedorind să reia jocul. Însă în cele din urmă tehnicianul a plecat. După plecarea lui Stoican, staful său a scos tricouri cu mesajul “Vrem arbitraj corect”, dorind să protesteze. Protestul s-a încheiat după scurt timp şi jocul s-a reluat. CFR s-a impus cu 1-0./

Antrenorul a făcut show ulterior atât la flash interviul Telekom Sport, cât şi la conferinţa de presă.

Afla mai multe despre: flavius stoicancfr clujcsm iasiliga 1