Surpriză uriaşă în Serie A. Înfrângere surprinzătoare pentru Roma, care îşi poate lua gândul de la titlu

Atalanta a produs marea surpriză şi s-a impus în deplasarea de la AS Roma, scor 2-1, într-un meci din etapa cu numărul 20 din Serie A.

Deşi a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 45, Atalanta s-a impus prin golurile marcate de Cornelius Cornelius ’14 şi De Roon ’19. Chiar marcatorul celui de-al doilea gol a fost eliminat chiar înainte de pauză.

Pentru gazde a înscris Dzeko, în minutul 56. În urma acestei înfrângeri, AS Roma s-a depărtat la 12 puncte de liderul Napoli, dar are şi un meci mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: as romaatalantaserie aitalia