Surpriză uriaşă în Spania. Atletico Madrid, eşec cu o nou-promovată. Fosta echipă a lui Florin Andone i-a venit de hac lui ”Cholo” Simeone

La Liga

Atletico Madrid, una dintre cele mai în formă echipe din Spania, a pierdut în mod surprinzător pe terenul unei echipe nou-promovate în La Liga.

Atletico Madrid, bătută de fosta echipă a lui Florin Andone

Atletico Madrid a fost învinsă, în deplasare, de Las Palmas, scor 1-2, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga.

Prima repriză s-a terminat fără gol marcat, dar gazdele au deschis scorul în minutul 51, prin Kirian Rodriguez.

Benito Ramirez a înscris şi el, făcând 2-0, iar trupa lui Simeone a replicat, în minutul 83, prin Alvaro Morata.

Atletico nu a mai avut însă puterea de a egala şi madrilenii nu reuşesc să egaleze la puncte pe Real şi pe Girona, echipele de pe primele două locuri ale clasamentului.

De partea cealaltă, Las Palmas se află pe poziţia a 9-a, cu 17 puncte.

Florin Andone a jucat un sezon la Las Palmas

Florin Andone a jucat recent la formaţia insulară. S-a întâmplat chiar în sezonul trecut, în liga a doua spaniolă, la finalul căruia Las Palmas a promovat în Primera Division.

Atacantul român a disputat 20 de meciuri şi a marcat două goluri, iar din vara acestui an continuă tot în Segunda, la Eldense.

Afla mai multe despre: la ligaatletico madridlas palmas