Surpriză URIAŞĂ la Mondialul de handbal feminin! Înaintea meciului cu România, Slovenia a învins Franţa!

CM Handbal

În direct la Telekom Sport 3, Slovenia a produs o mare surpriză în prima etapă de la Campionatul Mondial de handbal feminin, reuşind să învingă Franţa cu 24-23. Pentru a ne da seama de diferenţa de valoare dintre cele două reprezentative, trebuie menţionat faptul că slovenele aveau cota 15.00 la casele de pariuri să câştige acest meci.

Franţa este una dintre favoritele la câştigarea trofeului, după Norvegia, Rusia şi Olanda. Meciul a început cât se poate de rău pentru franţuzoaice. După 9 minute de joc, fetele lui Olivier Krumbholz marcaseră un singur gol. A fost 13-10 la pauză pentru Slovenia, revenită la un turneu final mondial după o pauză de 12 ani.

Repriza a doua s-a disputat sub semnul echilibrului şi, chiar dacă Franţa a avut ultimul atac pentru a egala, slovenele au reuşit să termine meciul victorioase.

Mâine, de la ora 15:00, România joacă în direct la Telekom Sport 1 chiar împotriva Sloveniei. Fazele VIDEO se văd pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: sloveniafrantacampionatul mondialhandbal