Turneul Campionilor: Jack Sock l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale

Americanul Jack Sock, locul 9 ATP, l-a învins, cu scorul de 6-4, 1-6, 6-4, pe germanul Alexander Zverev, locul 3 ATP, şi s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra.

Sock s-a impus într-o oră şi 53 de minute şi, la prima sa participare la finala sezonului, a ajuns în penultimul act, cu două victorii şi o înfrângere în Grupa Boris Becker.

Într-un alt meci, tenismenul elveţian Roger Federer, locul 2 ATP, l-a învins, joi, cu scorul de 6-7 (4), 6-4, 6-1, pe croatul Marin Cilici, locul 5 ATP, tot în etapa a treia a grupei Boris Becker a Turneului Campionilor.

Federer s-a impus într-o oră şi 45 de minute şi s-a calificat în semifnale cu maximum de victorii, trei.

Vineri, se vor încheia şi partidele din Grupa Pete Samparas. De la ora 16.00, se va desfăşura meciul Dominic Thiem (Austria), locul 4 ATP - David Goffin (Belgia), locul 8 ATP, iar de la 22.00 este partida Grigor Dimitrov (Bulgaria), locul 6 ATP - Pablo Carreno Busta (Spania), locul 10 ATP. Dimitrov este deja calificat în semifinale.

Afla mai multe despre: jack sockalexander zverevturneul campionilor