ULTIMA ORĂ | Reacţia lui Maradona după remiza Argentinei cu Islanda. Aluzia făcută la perioada sa

Cupa Mondială

Diego Maradona le-a transmis un mesaj de susţinere fotbaliştilor argentinieni, după remiza înregistrată în faţa Islandei, în debutul la Cupa Mondială din Rusia. Fostul mare fotbalist, ajuns la 57 de ani, nu este descurajat de acest rezultat.

"Eu am început un Campionat Mondial cu o înfrângere, nu cu un egal! Se întâmpla la debutul Italia '90 şi, în ciuda accidentărilor şi a tuturor lucrurilor care s-au întâmplat, am ajuns în finală. Graţie lui Goycochea şi a sacrificiului tuturor băieţilor! Să continuăm să-i încurajăm. Hai, Argentina!", a scris Maradona pe contul oficial de Facebook.

Reprezentativa Argentinei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, la Moscova, în compania Islandei, în grupa D de la Cupa Mondială. Lionel Messi a ratat un penalti.

Pentru Argentina a marcat Sergio Aguero, în minutul 19, iar pentru Islanda a punctat Alfred Finnbogason, în minutul 23.

În minutul 64, Lionel Messi a ratat un penalti.

Afla mai multe despre: maradonacupa mondialamessi