Un nou meci trist pentru românii de la Super Depor. VIDEO | Cât de aproape a fost Panti să scoată penalty-ul lui Moreno! Andone a jucat doar 21 de minute

La Liga

Echipa românilor Florin Andone şi Costel Pantilimin, Deportivo La Coruna, a pierdut partida disputată pe terenul lui Espanyol, scor 1-4, meci transmis în direct de Telekom Sport 2.

• Espanyol - Deportivo La Coruna 4-1 (Baptistao 5, Arribas 22 - autogol, G. Moreno 72 - pen, 90).

Pantilimom a fost titlular, în timp ce Florin Andone a intrat pe teren abia în minutul 69, într-un moment în care gazdele conduceau cu 2-1, fără însă să aibă vreun impact pe tabelă.

Goalkeeperul român a avut şansa să-şi ţină echipa în joc în minutul 72, când Espanyol a beneficiat de o lovitură de la 11 metri, transformată de Gerard Moreno, deşi Panti a ghicit colţul (Vezi mai jos faza).

Este a patra înfrângere suferită de Deportivo La Coruna în acest sezon din La Liga, după 6 etape. Galicienii ocupă locul 18 - primul retrogradabil - cu doar 4 puncte.

Afla mai multe despre: pantilimonandonedeportivo la coruna