Un nou scor uriaş în Liga a 2-a! UTA s-a distrat cu Foresta Suceava şi a marcat la foc automat

Liga 2

Foresta Suceava îşi continuă picajul spre Liga a 3-a cu o nouă prestaţie catastrofală în eşalonul secund. Sucevenii s-au făcut de râs la Arad, acolo unde UTA a marcat de fiecare dată când a vrut.

La pauză, UTA a condus cu 4-0, după ”dublele” lui Popa şi Buia, pentru ca echipa lui Ionuţ Popa să-şi rezolve ”porţia” de patru goluri şi în partea secundă.

În minutul 88, Foresta a reuşit golul de onoare. Până la finalul jocului, Popa şi Buia au reuşit hattrick-ul, iar UTA s-a impus cu 8-1.

În urma acestui rezultat, UTA face 41 de puncte şi urcă până pe locul 12, în timp ce Foresta Suceava ajunge la 21 de înfrângeri şi rămâne pe locul 19, cu 30 de puncte, la patru lungimi distanţă de locurile salvatoare.

Afla mai multe despre: utaforesta suceavaliga 2